Pompoen Lasagne

Pompoen Lasagne

Omschrijving

Deze ovenschotel is voor 4-6 personen, en heeft Pompoen als basis voor de saus. Hmmm...Da's weer eens wat anders dan de klassieke tomatensaus in Lasagne.

Bereidingswijze

  1. Halveer de (Familie)pompoen en schep de draderige binnenkant en pitten eruit.

  2. Snijd de pompoen in blokjes.

  3. Hak de knoflook en rode ui grof. Doe met de blokjes pompoen in een pan. Voeg de gedroogde tijm en rozemarijn toe en zoveel water dat alles net onder staat.

  4. Kook de pompoen in 20 minuten gaar en zacht.

  5. Verhit ondertussen een scheut olijfolie in een koekenpan. Voeg het gehakt toe en bak rul. breng op smaak met 1 eetlepel Lambertus kruidenmix en zout.

  6. Snijd de tomaten in blokjes en voeg ze toe. Laat het geheel vijf minuten doorbakken. Verwarm de oven voor op 200 graden.

  7. Giet de pompoenblokjes af en pureer het geheel met een staafmixer tot een gladde saus.

  8. Schep een kwart van de pompoensaus onderin een ovenschaal. Bedek met 1/3e van de lasagnevellen, schep er nog 1/4e van de pompoensaus op, gevolgd door de helft van het gehakt. Herhaal deze stappen en eindig met de pompoensaus.

  9. Rasp de kaas erover. Gaar de Lasagne in het midden van de oven, tot de kaas mooi goudbruin is.